İmplant Dişe Sahip Olmanın Avantajları

İmplant Dişe Sahip Olmanın Avantajları

İmplant Dişe Sahip Olmanın Avantajları - Klinik 45

Diş kayıpları insanların yaşam kalitesini düşüren bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir veya birden fazla diş kaybı yaşamış kişiler için implant yaptırmak sorunu gidermek adına önemlidir. İmplant yaptıran kişilerin, düşen yaşam kaliteleri uygulama sonrası direkt olarak yükselişe geçer. Dişi implantı yaptıran kişi yeniden çiğneme fonksiyonuna herhangi bir rahatsızlık duymadan sahip olur.  

Uzunca yıllar kullanılabilen implant dişleri, yaptırmak için uzman bir diş hekimine başvurulmalıdır. Alanından uzmanlaşmış bir hekim tedavi sürecini kolaylaştırdığı gibi tedavinin de başarıyla tamamlanmasını, sağlar. Hayat kalitesini olumlu yönde etkileyen implant dişlerin, birçok avantajı vardır.

İmplant Mevcut Dişleri Korur

Kaybedilmiş dişler, implant uygulamasıyla giderilince diğer dişlerde koruma altına alınır. Ağız içinde eksik olan dişlerin yükünü komşu dişler çeker. Bu bölgeye implant diş ve köprü uygulaması yapılmadıkça komşu dişler zarar görmeye başlar. İmplant diş uygulamasıyla birlikte olumsuz ihtimaller ortadan kalkar ve diğer dişler de korunmuş olur.

Dişler Çiğneme Fonksiyonunu Geri Kazanır

Bir veya daha fazla dişini kaybeden birisi çiğnemede sorunlar yaşamaya başlar. Bu durum diğer dişleri zorladığı gibi hastanın hayat kalitesini de düşürür. Diş İmplantı, tam bu noktada çiğneme yükünü diğer dişlerden alarak çiğneme fonksiyonunun eskisi gibi yürütülmesine destek olur.  

Ağrı ve Acı Vermemektedir

İmplant tedavi sonrasında hastada hassasiyet durumu oluşabilir. Ancak uzun ömürlü kullanım sunan implant dişler, bireyin özgürce gülmesini ve hareket etmesini sağlar.

Diş İmplantı Konuşmanın, Düzelmesini Sağlar

Diş kayıpları, neticesinde konuşma bozukluğu yaşanması gayet normaldir. Kelimelerin telaffuzu zor hale gelir. İmplant yapılan bölgeye uygulanan köprü, diş eksikliğinden doğan konuşma bozukluklarını giderir.

Uzun Ömürlü Kullanım

Diş eksiğinin olduğu bölgeye uygulanacak implantın üzerine yapılan köprü protezi, kalıcı bir şekilde ağza sabitlendiği için sorunu çözerek, hastaya doğal diş hissi verir. İmplant köprüsü; geleneksel protezlerden çok daha fazla destek sağlar. Ayrıca geleneksel protezlerden bir diğer farkı implant köprüsünün kalıcı olmasıdır. Bu durum diş bakımında zorluk çıkartmadığı gibi doğal diş işlevi görür. Uzun ömürlü sabit dişler implant ile mümkündür.

Özgüvenli Gülüşler

Ağız içinde kaybedilen dişler, kişiye estetik açıdan hoş olmayan bir görünüm kazandırır. Bir başka istenmeyen durumda konuşmada yaşanan telaffuz sıkıntılarıdır. Bu durum; sosyal hayatta özgüven kaybına neden olur. İmplant diş tedavisi kişiyi tekrardan doğal dişlere ve özgüvenine kavuşturur.

Benzer Yazılar

İmplant Üstü Protez Hakkında Sıkça Sorulanlar - Klinik 45
cene_kemigi_erezyonu_olanlar_implant_yaptirabilir_mi_en_iyi_implant_uzmani