Dental İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Dental İmplant Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Dental alandaki teknolojilerde ilerlemelerin yaşanması, eksik dişlerin dental implantlar sayesinde kısa zaman zarfında tedavi edilmesine olanak sağlamıştır. Köprü yöntemindeki gibi dental implant tedavisi, sağlam olan komşu dişlere hiçbir şekilde zarar vermemektedir.

Temelde dental implant, yapay diş köküdür. Ağız içinde diş eksikliği yaşayan hastaların, çene kemiklerinin içerisine dental implant yerleştirilir. Titanyumdan yapılmış vidalar olan dental implantlar, yapay diş köklerinin çabucak iyileşip çeneyle bütünleşmesini sağlar. Sonrasında ise bu vidaların üzerine sürekli duracak olan sabit protezler takılır.

Dental İmplantın Avantajları Nelerdir?

Dental implantlar yapılırken kaliteli malzeme kullanımına ve uzman bir diş hekimi seçimine dikkat edilmelidir. Aksi halde çeşitli sağlık sorunları meydana gelebilir. Bunun dışında dental implantlar hakkında bilinmesi gereken bazı hususlar vardır.
 • *Komşu dişlere hiçbir şekilde zararı olmayan dental implantların en büyük avantajı ise gerçekleştirdiği kök görevidir.
 • *Dental implantlar çene ile oldukça uyumludur.
 • *Kişiye özel olarak üretilirler.
 • *Sağladığı doğal görünümle estetik kaygısı oluşturmamaktadır.
 • *Konuşmada hiçbir soruna yol açmazlar.
 • *Çok dayanıklı ve uzun ömürlüdürler. Tıpkı doğal diş kökleri gibi güçlü yapıları vardır.
 • *Dental implant kişiye çiğneme de kolaylık sağlar. Bu tedaviyi yaptıracak kişilerin en çok yaşadığı korku dental implant yaptırınca çiğneme sorunlarıyla karşılaşılacağını düşünmeleridir. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir.
 • *Kişiye sağladığı özgüven bir başka önemli avantajdır.
 • *Son olarak ağız sağlığına hiçbir zararı yoktur.

Dental İmplant Ağrılı Bir Tedavi Midir?

Cerrahi bir operasyon gerektiren dental implantta, hastalara acıyı en az seviyede hissetmeleri için tedavi lokal veya genel anestezi çerçevesinde gerçekleştirilir. Her ikisi de hastanın acı çekmesini önler. Anestezinin etkisi geçince biraz ağrılar oluşabilir ancak bu durum gayet normaldir. “Dental implant ağrılı bir tedavi midir?” sorusuna net bir cevap vermek doğru olmaz çünkü ağrılı bir süreç mevcuttur. Ancak bu noktada uzman bir hekimle tedaviye devam etmek, ağrılı sürecin en kısa zamanda son bulmasına olanak sağlar. Dental İmplant Kimlere Uygulanmaz? Bireylerin hayatını kolaylaştıran ve yaşam kalitesini arttıran dental implantlar bazı bireyler için uygun değildir. Dental implant tedavisinin uygulanamadığı hastalar aşağıda yer almaktadır.
 • *Hamilelere,
 • *Kemoterapi gören hastalara,
 • *18 yaşından küçüklere,
 • *Baş ve boyun bölgesine radyoterapi uygulanan hastalara,
 • *Yüksek tansiyon, diyabet, karaciğer ve böbrek yetmezliği olan ve bağışıklık sistemi rahatsızlıkları olan hastalara dental implant uygulanmamaktadır.

Benzer Yazılar

Yorum Yazın

Son Yazılar

Bizi Takip Edin!

Etiket Bulutu

5 Adımda Diş İmplantı Aşamaları Nelerdir? Aynı anda hem implant hem protez takılabilir Bilgilendirme Bütün Dişlere İmplant Yaptırmak Mümkün mü? dental implant Dental Implant Solution Dental implant surgery Dental İmplant Dental İmplant Teknolojileri Dental İmplant ve Diş Çekimi Aynı Anda Yapılabilir Mi? Dental İmplant | Sonsuz Gülüşlerin Anahtarı Diş implant nasıl yapılır Diş implantı | Ağız ve Çene Cerrahı Diş Çekimi ve İmplant Aynı Anda Yapılır mı? Diş çekimi ile aynı seansta implant uygulanabilir mi? Diş İmplantları Diş İmplantlarını Çevreleyen Dokuyu Etkileyen Diş İmplantı Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken Diş İmplantı İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer? Genç yaşta implant yaptiranlar implant implant fiyatları 2023 Implant Tedavisi ve Süreçleri manisa implant Manisa İmplant Cerrahları | Aynı Gün İmplant Tedavisi Peri-İmplantitis Tedavisi periimplanter hastalıkların sebepleri ve tedavi ... Peri implantitis Periimplantitis Sağlık Sağlık Teknolojileri Tek Diş Eksikliği ve İmplant Tedavisi Vidasız implant Çekilen Dişin Yerine Ne Zaman İmplant Yapılır? Çene Kemiği Erimesi Implant Nedir İmplant Diş Tedavisi İmplant Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur? İmplant tedavisi İmplant Tedavisi Fiyatları İmplant Tedavisinden Sonra Kaç Günde İyileşilir? İmplant ve Protezler İmplant Vidası Takıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler İmplant yeri ne kadar sürede iyileşir? İmplant Üstü Protez İmplant İzmir