İmplant Yaptırmak için 3 Neden?

İmplant Yaptırmak için 3 Neden?

İmplant tedavisinde başarı oranları; çenenin içinde yerleştirildikleri yere, hastaya ve diş hekiminin deneyimine göre değişkenlik gösteren diş implantları sıklıkla uygulanan bir tedavi yöntemidir. Avrupa ülkeleri arasında Türkiye, tedavide başarı oranı en yüksek olan ülkelerin içinde yer almaktadır. Türkiye’de, diş implantlarında başarı oranı ortalaması yüzde doksan sekizdir. Tedavi sonrasında diş implantları, düzenli bakım ve kontrollerle ömürlük olarak kullanılabilir.  İstisna olarak başarısız vakalar ilk 6 içinde kendini gösterir. Uzun dönemli olarak tedavide başarıyı etkileyen en önemli etkenlerse; hastanın bakımlarını ihmal etmesinden ve kontrollere gitmemesinden kaynaklıdır. Başarısızlıkların çok nadir görüldüğü implant tedavisini yaptırmak içinde birçok neden mevcuttur.

Neden İmplant Tedavisi?

Ağızdaki eksik dişlerin yerine kullanılan implant tedavisinin sağlam dişlere herhangi bir zararı yoktur. Protezlere oranla daha efektif bir çiğneme sağlayan implant tedavisi çok uygulanan bir yöntemdir. İmplant tedavisinin tercih edilmesindeki en önemli 3 neden aşağıda yer almaktadır.

 

  • Dayanıklılık
  • Doğal ve Estetik Görünüm
  • Kullanım Kolaylığı

Kişiye, mükemmel bir görünüm sağlayan implantlar doğal diş hissi oluşturur. Kalıcı olan implantlar, kemikle kaynaşacak şekilde tasarlanır. Görünüş ve his olarak implantlar, gerçek dişten farksızdır. Bunun dışında hastanın ağız yapısına uygun olmayan protezler de dişler kayabilir ve konuşurken hasta zorlanabilir. İmplant tedavisinde böyle bir sorun yaşanmamaktadır. Diş köklerinde açılan boşluğu dolduran ve yeni bir kök görevi gören implantlar, çok sağlamdır. Yemek yerken takma dişler kayabilir ancak yapısı gereği sağlam olan implantlar çiğneme fonksiyonunun tam olarak yerine getirilmesini sağlar.

İmplant Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dişsizlik probleminin en net çözümü olan diş implantı, birçok avantajı barındırsa da tedavi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. En önemli noktalar ise; iyi bir hekim, kaliteli malzeme ve tedavi sürecinde doğru ağız bakımıdır.

Kaliteli malzeme ve başarılı bir diş hekimi ile yapılan implant uygulaması tıpkı ana diş kadar doğal sonuçlar verir. İyi malzeme ve hekim kombinasyonu da uzunca yıllar rahatlıkla kullanabilecek dişler anlamına gelmektedir. Tedavi için bunların dışında bazı hastalıklara sahip bireylerde implantın kemikle kaynamaması söz konu olabilir. Bu hastalıklar:

  • Şeker
  • Osteoporoz
  • Sinüs problemleri
  • Çeşitli kronik hastalıklar

Daha net bir açıklama yapmak gerekirse, herhangi bir kronik hastalığı bulunan veya alerjisi olan kişilerin sürece başlamadan kontrol olması önemlidir. Tedaviye uygun olan hastalar, işlem gerçekleştikten sonra hekimin söyleyeceklerini dikkate alıp ağız hijyenine dikkat ettiği sürece tedavi başarılı olacaktır.

Benzer Yazılar

Yorum Yazın

Son Yazılar

Bizi Takip Edin!

Etiket Bulutu

5 Adımda Diş İmplantı Aşamaları Nelerdir? Aynı anda hem implant hem protez takılabilir Bilgilendirme Bütün Dişlere İmplant Yaptırmak Mümkün mü? dental implant Dental Implant Solution Dental implant surgery Dental İmplant Dental İmplant Teknolojileri Dental İmplant ve Diş Çekimi Aynı Anda Yapılabilir Mi? Dental İmplant | Sonsuz Gülüşlerin Anahtarı Diş implant nasıl yapılır Diş implantı | Ağız ve Çene Cerrahı Diş Çekimi ve İmplant Aynı Anda Yapılır mı? Diş çekimi ile aynı seansta implant uygulanabilir mi? Diş İmplantları Diş İmplantlarını Çevreleyen Dokuyu Etkileyen Diş İmplantı Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken Diş İmplantı İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer? Genç yaşta implant yaptiranlar implant implant fiyatları 2023 Implant Tedavisi ve Süreçleri manisa implant Manisa İmplant Cerrahları | Aynı Gün İmplant Tedavisi Peri-İmplantitis Tedavisi periimplanter hastalıkların sebepleri ve tedavi ... Peri implantitis Periimplantitis Sağlık Sağlık Teknolojileri Tek Diş Eksikliği ve İmplant Tedavisi Vidasız implant Çekilen Dişin Yerine Ne Zaman İmplant Yapılır? Çene Kemiği Erimesi Implant Nedir İmplant Diş Tedavisi İmplant Sonrası İyileşme Süreci Nasıl Olur? İmplant tedavisi İmplant Tedavisi Fiyatları İmplant Tedavisinden Sonra Kaç Günde İyileşilir? İmplant ve Protezler İmplant Vidası Takıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler İmplant yeri ne kadar sürede iyileşir? İmplant Üstü Protez İmplant İzmir