İmplant Tedavisi Acıtır Mı?

İmplant Tedavisi Acıtır Mı?

İmplant Tedavisi Acıtır Mı? - Klinik 45

Ağızda eksik olan dişin yerine yapılan implant, günümüzde doğal dişlere en yakın tedavi yöntemidir. Hastanın implant yapılan dişi, geleneksel protez ve köprülere oranla daha iyi konuşma ve çiğneme kolaylığı sağlar. Uygulanan implant tedavisi kişinin yüzüne doğal görünümünü kazandırır. Özellikle son yıllarda implant en çok uygulanan diş tedavi şeklidir. İyi bir hekim, doğru bilgi, isabetli teşhis, tecrübe ve ekipman ile uygulandığı zaman diş implantı, çok başarılı ve en acısız şekilde diş implantından sonuç alınır. Tedavi sonrası yaşam kalitesini arttıran implant tedavisi, acısız ve avantajlı bir tedavi yöntemidir.

Tedavi Sırasında Ağrı Hissedilir Mi?

İlk olarak implant operasyonu yapılmadan önce cerrahi bir işlem olması nedeniyle hastaya lokal anestezi uygulanır. Uygulanan anestezi ile hastanın cerrahi işlem esnasında acı ve ağrı hissetmesinin önüne geçilir. Anestezinin etkisinin azalmasıyla ilk gün hafif ağrılar hissedilebilir. Gayet normal olan bu ağrılar yok denecek kadar azdır. Sorunsuz geçen bir ameliyat sonrası hastalar ağızlarında implant olduğunu bile fark etmemektedir. Tabii bu durum operasyonun başarısı ve diş hekiminin deneyimiyle doğru orantılıdır. İmplant acıtır mı ya da implant tedavisi sonrasında ağrı duyulur mu sorularının yanıtları kişiye özel olarak değişmektedir. Çünkü her hasta özel olduğu gibi hastaların yaşadığı süreçlerde özeldir. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte implant tedavisi sırasında genel olarak hastalar acı duymamaktadır.

İmplant Sonrası Ağrı Kaç Gün Sürer?

Tedavi olmadan önce herkesin aklına ilk olarak tedavinin acı verici olup olmadığı gelmektedir. İmplant tedavisi için de durum farksızdır. Her hasta tedavi sırasında ve sonrasında ne kadar acı çekeceğini bilip ona göre tedavi sürecine hazır olmak ister. Teknolojinin de desteğine ek olarak diş hekiminin tecrübesiyle birlikte implant tedavisi oldukça ağrısızdır. Ağrı çekme süreci hastaya göre değişiklik gösterebileceği için konforlu bir tedavi süreci yaşamak adına diş hekimi hastasını ayrıntılı bir şekilde bilgilendirir. İmplant tedavisinden sonra diş hekimin yazmış olduğu ilaçlar doğru şekilde kullanıldığında ağrı yaşanmayacaktır. Bilinmesi gereken en önemli nokta, ağrı meydana gelse bile hastanın günlük yaşantısının olumsuz etkilenmeyeceğidir. İstisnalar dışında hiçbir hasta implant takıldıktan sonra beslenme ya da konuşma süreçlerinde zorluk yaşamamaktadır. Sadece ilk birkaç gün sert gıdalar tüketmemeye özen gösterilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Benzer Yazılar

İmplant Üstü Protez Hakkında Sıkça Sorulanlar - Klinik 45
cene_kemigi_erezyonu_olanlar_implant_yaptirabilir_mi_en_iyi_implant_uzmani

Yorum Yazın